29 postsPage 2 of 2
1, 2
Zrobiłem test na 16 śladowym projekcie i stwierdzam że wskaźnik CPU Studio One ma własne "reguły: ;-) Do pustego śladu dodawałem po jednej instancji British Channel T-Racks. Po dodaniu pierwszego CPU wskoczył na ok 30%. Miernik systemowy wskazał zajętość CPU 21%. Po dodaniu kolejnego British Channel na kolejnym śladzie obciążenie CPU wzrosło nieznacznie. Wskazanie systemowe bez zmian. Dodanie kolejnej instancji wtyczki na kolejnym śladzie nie zwiększyło zaangażowania CPU W OGÓLE!!! i tak już pozostało do końca czyli do ostatniego, 16 śladu. Następnie dodałem na każdym śladzie Fat Channel i wskazanie CPU pozostało na poziomie 30%. Czyli 16 instancji T-Racks i 16 instancji Fat Channel angażuje CPU w 30%. Niech mi teraz ktoś wyjaśni co pokazuje miernik CPU Studio One? :-)

Presonus Studio One 3 Pro, Presonus Studio Live 16.0.2, Faderport, Nektar Impact 49. PC i7, 32GBRAM Win10
User avatar
by Janusz Grzybek on Sat Oct 31, 2015 2:22 am
Pamiętam, że to zagadnienie było już poruszane na starym forum (dostępnym w archiwum) i dotyczyło też pierwszej wersji S1. Z tego co pamiętam PreSonus używa swojego własnego algorytmu do obliczania obciążenia procesora i nie korzysta z zewnętrznego API. Wyniki mogą być różne w zależności od tego z jakim interwałem czasowym jest sprawdzane użycie (tak jak w przypadku mierników poziomu sygnału audio tj. RMS i K-System), jak obliczane jest obciążenie w stosunku do częstotliwości procesora, gdy ta zazwyczaj (domyślnie) jest zmienna w zależności od tegoż obciążenia, Jeszcze zostaje sposób uśrednienia obciążenia poszczególnych rdzeni. Ponieważ Studio One nie korzysta z "bridgowania", więc wtyczki (inaczej niż w Bitwigu, FL itp.) są zawsze uruchamiane wewnątrz procesu Studio One, a jak jest oblicze obciążenie CPU przez poszczególne wtyczki jest dla mnie tajemnicą (wątki, dojścia?)... ale to wszystko tylko moje dywagacje. Nigdy specjalnie nie miałem poważnych problemów z wydajnością, więc nie wgłębiałem się w temat, ale jak wspominałem można poszukać na starym forum. W każdym razie jak już coś mnie niepokoiło, to zawsze, na wszelki wypadek porównywałem wartości z presonusowego monitora wydajności i Windowsowego menadżera zadań.

Audio interface/Mixer: StudioLive 24 III Series.
Computer: Custom rack mounted PC with Windows 10 64bit. Intel i7 2700K, Asus P8P67 Deluxe, 16 GB RAM 1600 Mhz Kingston, SSD Samsung 840 series 250 GB, SSD Samsung 850 series 500 GB, HDD QD Caviar 1 TB 7200 RPM, Asus HD 6450 Silent, Ilyama 24'' multitouch.
DAW: Studio One 4 Pro, FL Studio Producer, Bitwig 2.
User avatar
by Janusz Grzybek on Mon Nov 30, 2015 3:55 am
Ponieważ pierwsza, na razie moim zdaniem testowa wersja instalatora polskiej pomocy jest już dostępna na serwerze Exchange, więc usunąłem pliki z mojego serwera, więc podany powyżej link już nie działa.

Co do istniejących problemów wymagających rozwiązania:

- Nie działa część polskiej pomocy wyświetlana bezpośrednio na pasku informacyjnym w programie Studio One, co jak mi się udało ustalić jest wynikiem drobnego błędu (dotyczącego wewnętrznych linków) w programie. Nie jest to znaczący błąd i mam nadzieję, że zostanie on szybko usunięty.

- Nie działa wyszukiwanie oparte na zwrotach polskojęzycznych, ponieważ PreSonus nie stworzył jeszcze bazy danych indeksów wyszukiwania dla języka polskiego. Można to zrobić tylko w oprogramowaniu, którego używa PreSonus, więc ja nie mogę tu nic zrobić, poza naciskaniem na team PreSonusa aby ją jednak tworzył i zaoferowaniem mojej pomocy przy tej pracy. W każdym razie mam nadzieję, że ta baza danych będzie sukcesywnie tworzona przy kolejnych aktualizacjach.

Pozdrawiam,
Janusz

Audio interface/Mixer: StudioLive 24 III Series.
Computer: Custom rack mounted PC with Windows 10 64bit. Intel i7 2700K, Asus P8P67 Deluxe, 16 GB RAM 1600 Mhz Kingston, SSD Samsung 840 series 250 GB, SSD Samsung 850 series 500 GB, HDD QD Caviar 1 TB 7200 RPM, Asus HD 6450 Silent, Ilyama 24'' multitouch.
DAW: Studio One 4 Pro, FL Studio Producer, Bitwig 2.
User avatar
by wdkbeats on Mon Oct 24, 2016 11:39 am
Czy będzie aktualizacja tłumaczenia do wersji 3.3.1?

PC: AMD Ryzen 3900X, 32GB RAM DDR4 3600MHz CL16, ASUS ROG Strix X570-F, Gigabyte Radeon RX 570 8GB, SSD CORSAIR SSD MP510 960GB M.2 NVMe (OS)
OS: Windows 10 Pro x64
DAW: Studio One Professional x64
Gear: RME Fireface 802 + RME Advanced Remote, Prometheus Acoustics monitors, Avantone Mixcubes, JBL 305p, Softube Console 1, Presonus Faderport, AKAI Advance 61, Presonus Faderport, Beyerdynamic DT-990 Pro
User avatar
by Janusz Grzybek on Mon Oct 24, 2016 12:17 pm
Jak Mathias Juwan zaktualizuje i mi udostępni pliki źródłowe do łumaczeń, to będzie :)
O to bym się jednak nie martwił, Mathias to poważna osoba i dba o takie rzeczy, chociaż czasami te aktualizacje są nieco opóźnione, Wiadomo są ważniejsze priorytety, a Juwan to CTO Presonusa, więc ma całą programistyczną robotę na swojej głowie.

Audio interface/Mixer: StudioLive 24 III Series.
Computer: Custom rack mounted PC with Windows 10 64bit. Intel i7 2700K, Asus P8P67 Deluxe, 16 GB RAM 1600 Mhz Kingston, SSD Samsung 840 series 250 GB, SSD Samsung 850 series 500 GB, HDD QD Caviar 1 TB 7200 RPM, Asus HD 6450 Silent, Ilyama 24'' multitouch.
DAW: Studio One 4 Pro, FL Studio Producer, Bitwig 2.
User avatar
by wdkbeats on Tue Oct 25, 2016 3:55 am
OK, dzięki wielkie za informację! :thumbup:

PC: AMD Ryzen 3900X, 32GB RAM DDR4 3600MHz CL16, ASUS ROG Strix X570-F, Gigabyte Radeon RX 570 8GB, SSD CORSAIR SSD MP510 960GB M.2 NVMe (OS)
OS: Windows 10 Pro x64
DAW: Studio One Professional x64
Gear: RME Fireface 802 + RME Advanced Remote, Prometheus Acoustics monitors, Avantone Mixcubes, JBL 305p, Softube Console 1, Presonus Faderport, AKAI Advance 61, Presonus Faderport, Beyerdynamic DT-990 Pro
User avatar
by arkadiuszgembara on Thu Mar 23, 2017 1:50 am
witam Czy moglym prosic o rade?
Mam problem z zainstalowaniem polskiej wersji jezykowej w Studio One 3 artist
a mianowicie nie otwiera mi sie menu presonus Exschange pomimo autoryzacji i poprawnym zalogowaniu Pojawia sie przekreslona ikona
Korzystam z systemu windows 10 Wczesniej przed przeinstalowniem na nowszy system nie bylo problemu z instalacja polskiej paczki
Bylbym wdzieczny za pomoc i porade
User avatar
by wdkbeats on Mon Jun 26, 2017 3:51 am
Halo, @Janusz Grzybek, jesteś tu jeszcze? :)

PC: AMD Ryzen 3900X, 32GB RAM DDR4 3600MHz CL16, ASUS ROG Strix X570-F, Gigabyte Radeon RX 570 8GB, SSD CORSAIR SSD MP510 960GB M.2 NVMe (OS)
OS: Windows 10 Pro x64
DAW: Studio One Professional x64
Gear: RME Fireface 802 + RME Advanced Remote, Prometheus Acoustics monitors, Avantone Mixcubes, JBL 305p, Softube Console 1, Presonus Faderport, AKAI Advance 61, Presonus Faderport, Beyerdynamic DT-990 Pro
User avatar
by Janusz Grzybek on Wed Jun 13, 2018 3:33 am
Mam nadzieję, że pojawi się również polska wersja do Studio One 4. Jestem w kontakcie z Audiostacją i mamy wstępnie wszystko uzgodnione. Na razie czekamy na pliki z Presonusa, wiadomo teraz mają ważniejsze rzeczy na głowie, ale jak tylko będę miał do nich dostęp, zajmę się pracą. Najpierw aktualizacja interfejsu, potem pomoc.

Audio interface/Mixer: StudioLive 24 III Series.
Computer: Custom rack mounted PC with Windows 10 64bit. Intel i7 2700K, Asus P8P67 Deluxe, 16 GB RAM 1600 Mhz Kingston, SSD Samsung 840 series 250 GB, SSD Samsung 850 series 500 GB, HDD QD Caviar 1 TB 7200 RPM, Asus HD 6450 Silent, Ilyama 24'' multitouch.
DAW: Studio One 4 Pro, FL Studio Producer, Bitwig 2.

29 postsPage 2 of 2
1, 2

Who is online

Users browsing this forum: DaddyO, tremo and 68 guests